Polecamy...

Kiedy decydujemy się na wynajem samochodu?

2 marca 2016

wynajem samochoduGdy mówimy o wynajmie samochodu, nie mamy wątpliwości, co do tego, że jest to usługa dość częsta. Modny jest dziś przecież nie tylko wynajem na wakacje, ale również wynajem samochodu zastępczego. Wynajem może być też alternatywą dla leasingu oraz usługą oferowaną pracownikom.

Na polskim rynku mamy zresztą do czynienia z coraz większą grupą firm, które świadczą usługi tego typu. Owszem, jeszcze kilka lat temu można było mówić o tym, że jest to usługa świadczona przede wszystkim z myślą o obcokrajowcach oraz osobach o wysokim statusie społecznym, teraz jednak liczba podmiotów zainteresowanych wynajmem samochodów jest coraz większa.

Wypożyczalnie zarabiają między innymi na wynajmie samochodów zastępczych, a my często korzystamy z ich usług, choć nie jesteśmy nawet w pełni tego świadomi. Jeśli jesteśmy ofiarami kolizji drogowej, a wina nie leży po naszej stronie, mamy prawo do samochodu zastępczego, a koszty jego wypożyczenia pokrywa OC sprawcy.

Niestety, we współczesnym świecie nawet kilkudniowe rozstanie z samochodem jest kłopotliwe i może odbić się zarówno na naszym życiu zawodowym, jak i prywatnym. Ubezpieczyciele muszą więc mieć stały dostęp do aut zastępczych. Posiadanie własnej floty mogłoby okazać się dość kłopotliwe, nie powinno więc zaskakiwać nas to, że kontakt z wypożyczalnią jest postrzegany jako znacznie lepsze rozwiązanie.

wypożyczalnia samochodów krakówOsoby, które myślą o wynajmie samochodu to coraz częściej również te, które planują wakacyjny wyjazd. Wynajem często jest ostatnią deską ratunku, pozwala bowiem myśleć o udanych wakacjach nawet, gdy wysłużone auto odmówiło posłuszeństwa tuz przed ich inauguracją. Coraz częściej możemy jednak usłyszeć również o tym, że wynajem samochodu jest uważany za rozwiązanie interesujące wówczas, gdy samochód spisuje się dość dobrze, jego wiek i możliwości sprawiają jednak, że trudno nam liczyć na to, że długa jazda nie okaże się ryzykiem. Warto też zwrócić uwagę, że coraz modniejszy jest wynajem aut dla pracowników.


Autor

Waldemar Falkowski

redaktor elmaninox.pl

To może Cię zainteresować