Polecamy...

Kraków - najpopularniejszy cel turystyczny Małopolski

11 stycznia 2016

kraków dla turystyKraków i okolice to obecnie takie miejsce, które stale cieszy się zainteresowaniem turystów. Mamy tam między innymi bogactwo naszej kultury i historii, a to sprawia, że w tym mieście każdy będzie mógł zobaczyć wiele ciekawych zabytków i powinien się tam dobrze czuć.

Rozwija się również Lotnisko w Krakowie, które obsługuje już ponad 3 miliony pasażerów rocznie. Duża część przybywających na lotnisko to właśnie turyści. Obecnie coraz częściej korzystamy z połączeń komunikacji ogólnej, które pozwalają bez problemu dotrzeć z lotniska do Krakowa.

wynajem samochodu wypożyczalnia krakówJeśli jednak, ktoś planuje poza zwiedzaniem samego miasta także innych części małopolski to wydaje się, że powinien zdecydować się na wynajem samochodu. Na terenie lotniska w Balicach mamy już wiele firm, które mają swoje stanowiska i oferują wynajem auta. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice znajduje się około 11 km od centrum Krakowa już na terenie miejscowości Balice. Dojazd z lotniska jest łatwy, ponieważ do centrum jeździ pociąg, dostępne są autobusy a także można się zdecydować na taksówkę, która za około 60 złotych dowiezie nas w ciągu pół godziny do centrum.

Jeśli ktoś już na lotnisku decyduje się na wypożyczenie auta, to można powiedzieć z dużym prawdopodobieństwem, że poza samym miastem ma w planach także zwiedzanie okolic i całej Małopolski. Kraków traktowany jest bowiem jako świetna baza wypadowa, z której będzie można łatwo dotrzeć do wielu pięknych miejsc, dlatego warto będzie się na taki wyjazd zdecydować. Miasto znajduje się blisko autostrady A4, która jest najdłuższą polską autostradą i łączy granice z Niemcami z granicą z Ukrainą.

Wypożyczalnie samochodów Kraków-Balice

Wypożyczalnia samochodów Kraków-Balice Na lotnisku w Krakowie przede wszystkim lądują tanie linie lotnicze. W zakresie cen transportu lotniczego starają się więc oferować coś bardzo atrakcyjnego. Dlatego pojawiające się na lotnisku wypożyczalnie także mają ofertę dla tych klientów, którym zależy na niskich kosztach. Dlatego znajdzie się tam małe miejskie pojazdy, które będzie można wypożyczyć za około 700 złotych za tydzień.


Autor

Szymon Strzałka

redaktor elmaninox.pl

To może Cię zainteresować