Polecamy...

Po Krakowie w wynajętym samochodzie

8 lutego 2016

Nie powinno być dla nas zaskoczeniem to, że odpowiedź na pytanie o to, czy w Krakowie możemy liczyć na wynajem samochodu, musi być pozytywna. Co więcej, warto zwrócić uwagę ma to, że lista firm, które świadczą usługi tego typu już od dłuższego czasu nie jest krótka. Co więcej, coraz częściej zyskujemy możliwość ze skorzystania z usługi polegającej na odstawieniu samochodu we wskazane przez nas miejsce.

Jest to usługa, która generuje pewne koszty, nie można jednak dziwić się, że jako rozwiązanie praktyczne cieszy się dużym powodzeniem. Analizując politykę cenową poszczególnych wypożyczalni nie możemy nie zwrócić uwagi na to, że ceny charakteryzują się dość dużym zróżnicowaniem. Oczywiście, duży wpływ na nie ma klasa auta, a dobowy koszt można obniżyć decydując się na dłuższy wynajem.

Starając się o samochód nie można też zapominać o konieczności przygotowania odpowiednich dokumentów. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku ważne prawo jazdy, nie można jednak zapominać również o dowodzie tożsamości. Zwykle wypożyczalnia oczekuje od nas również pozostawienia kopii tych dokumentów. Zwykle należy liczyć się również z dodatkową opłatą, która potrafi przekraczać 1000 PLN. Jest nią kaucja zwrotna.

Poruszanie się po Krakowie nie jest przesadnie skomplikowane, gdy jednak osoby spoza miasta planują odwiedzenie jego centrum, konieczne jest przyswojenie sobie przez nie przynajmniej kilku zasad. Na pierwszy plan wysuwa się to, że władze miasta starają się uniknąć zablokowania starych dzielnic najeżonych zabytkami, Kraków zdecydował się więc na wprowadzenie stref ograniczonego ruchu oraz parkowania.

centrum krakowaJeśli zatem analizujemy obszar ścisłego centrum (nazywany też często terenem I obwodnicy), musimy liczyć się z tym, że dostaniemy się do niego tylko ze specjalnym zezwoleniem. Co ważne, nawet w tak zwanej strefie B, po której kierowcy mogą poruszać się bez przeszkód, obowiązuje dość rygorystyczne i sumiennie przestrzegane ograniczenie prędkości. W Krakowie można też sporo zapłacić za parkowanie, choć strefa obowiązuje jedynie w dni powszednie.


Autor

Waldemar Falkowski

redaktor elmaninox.pl

To może Cię zainteresować