Polecamy...

Urlop w Krakowie – komunikacja miejska vs. wynajem samochodów

3 lutego 2016

komunikacja miejska vs samochódPewnie każdy z nas czeka na każdy urlop z utęsknieniem. Jeśli już się zbliża, to warto pomyśleć czy wszystko jest odpowiednio przygotowane, między innymi czy wiemy jak będziemy się poruszać po Krakowie.

Jeśli decydujemy się na komunikację miejską będzie miało to swoje plusy i minusy. Można jednocześnie wybrać auto na wynajem i to da nam więcej swobody. Oczywiście oba rozwiązania warto sobie dobrze przeanalizować nim podejmie się ostateczną decyzję. Jeśli wybieramy komunikację miejską to będziemy mieli niepewność, gdyż będzie trzeba się zawsze liczyć z obowiązującym rozkładem.

Jeśli wybierzemy auto wypożyczone mamy dużo więcej możliwości, a dodatkowo w każdym momencie wsiadamy w auto i jedziemy tam, gdzie chcemy. Jeśli wybieramy transport miejski, to trzeba się liczyć z tym, że będzie tam tłok a w okresie upalnych dni często nieprzyjemne zapachy. Jednocześnie jednak nie trzeba się martwić o kwestię parkingów, a to w przypadku centrum Krakowa może być problemem.

zalety samochodu w mieścieZ komunikacją można dotrzeć w mieście praktycznie do każdego zakątka bez większych problemów. Jeśli jednak chcemy zwiedzać także okolice Krakowa to nasze możliwości zostaną już znacząco ograniczone i ta kwestia musi być brana pod uwagę. Jeśli nie chcemy jeździć komunikacją i nie chcemy również samodzielnie jeździć autem zawsze można zdecydować się na wynajem auta z kierowcą, ponieważ i takie możliwości obecnie istnieją. Trzeba się jednak liczyć z tym, że takie rozwiązanie będzie dość kosztowne, z drugiej jednak strony tańsze niż taksówka.

Ogólnie ostateczna decyzja zawsze należy do nas i trzeba sobie dobrze przemyśleć, jakie rozwiązania nam najlepiej odpowiadają, by wybrać tą opcję poruszania się po mieście, która będzie dawała nam największy komfort i wygodę dotarcia do tych miejsc, które chcemy zwiedzać w stolicy Małopolski.


Autor

Szymon Strzałka

redaktor elmaninox.pl

To może Cię zainteresować