Polecamy...

Wynajem aut - historia

29 stycznia 2016

historia wypożyczalni samochodówMożna powiedzieć, że historia wypożyczalni samochodów sięga starożytności, gdy mieliśmy sytuacje, w których wypożyczano rydwany a więc ówczesne środki transportu. 

Pierwsza wypożyczalnia w takiej formie, w jakiej my to rozumiemy powstała w roku 1915 na terenie Stanów Zjednoczonych i jej pomysłodawcą był Joe Saunders, który zdecydował się przygotować specjalne urządzenie, które mierzyło dystans pokonywany przez samochód. Na tej podstawie naliczane było wynagrodzenie za wypożyczony samochód. W sumie za każdą milę Saunders pobierał 10 centów i na ówczesne czasy było to bardzo dużo. Z czasem firma zaczęła się jednak świetnie rozwijać i miała coraz więcej zwolenników a to sprawiło, że zaczęły się pojawiać kolejne filie również w innych miejscach w kraju. Skoro rozwój był tak szybki, to równie szybko pojawiła się konkurencja, która chciała podobną działalność prowadzić. na terenie Stanów Zjednoczonych pojawiało się coraz więcej prężnie funkcjonujących wypożyczalni, które miały wielu klientów.

pierwsza wypożyczalnai samochodówRozwój biznesów tego typu zatrzymała jednak II wojna światowa. Po jej zakończeniu wypożyczalnia aut przybrała już inną formę, bardziej znaną nam obecnie. Warren Avis zdecydował się otworzyć swoją wypożyczalnię blisko lotniska i obsługiwał autami żołnierzy, którzy wracali z wojny. Taka forma sprawdziła się doskonale i wypożyczalnie samochodów blisko lotniska pozostały do dnia dzisiejszego.

Obecnie wypożyczalnie aut to już firmy, które naprawdę prężnie się rozwijają i mają wielu klientów. Tak naprawdę ludzie korzystają powszechnie z takiej formy działalności. Między innymi turyści wypożyczają auta w miejscach, gdzie mogli dostać się samochodem. Przede wszystkim dzięki wypożyczeniu samochodu mogą bez problemu poruszać się po terenie miasta turystycznego i nie mają żadnych ograniczeń.

Podobnie z wypożyczalni korzystają biznesmeni, którzy są na jakichś firmowych wyjazdach i decydują się z takich form korzystać przede wszystkim dlatego, że wypożyczalnia i auto daje im możliwość bycia mobilnym. W naszym kraju wypożyczalnie rozwijają się najlepiej na terenie dużych miast czego przykładem może być między innymi Kraków, gdzie takich wypożyczalni funkcjonuje już rzeczywiście wiele.

Warto zauważyć, że ludzie korzystają z takich propozycji przede wszystkim gdy są na urlopie w stolicy Małopolski i chcą zwiedzić także okolice Krakowa a w samym mieście pojawili się nie swoim samochodem ale innymi środkami komunikacji czy to lotniczej czy też kolejowej. Natomiast dzięki wypożyczalni mają do swojej dyspozycji auto, które ułatwia im uprawianie aktywnej turystyki.


Autor

Igor Pędzik

redaktor elmaninox.pl

To może Cię zainteresować