Polecamy...

Wynajętym autem w okolice Krakowa - plan wycieczek

20 stycznia 2016

wycieczki okolice krakowaKraków to drugie miasto w Polsce, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę jego mieszkańców. Jego popularność bierze się również z tego, że można mówić o nim jako o ważnym centrum zarówno kulturalnym, jak i gospodarczym, akademickim i usługowym. Z pewnością jednak kluczowe znaczenie powinno mieć dla nas to, że Kraków jest miastem o niemożliwych do przecenienia walorach turystycznych.

O dziedzictwie historycznym miasta nie da się zresztą mówić inaczej niż jako o dziedzictwie wyjątkowo bogatym, nie może być jednak inaczej, skoro mamy do czynienia z dawną stolicą naszego kraju. Co ciekawe, choć samo zwiedzanie miasta może nam zająć wiele czasu, Kraków jest też postrzegany jako znakomita baza jednodniowych wycieczek prowadzących do interesujących miejsc znajdujących się w okolicy.

Wystarczy, że będziemy mogli korzystać z wynajętego przez siebie samochodu, a zyskamy szansę na to, aby spokojnie i we własnym tempie zwiedzać te punkty, które są postrzegane jako najpopularniejsze atrakcje, jakie można spotkać w Małopolsce. Taki wynajęty samochód coraz częściej jest postrzegany jako alternatywa dla wycieczek zorganizowanych, które mają niemałą grupę przeciwników z uwagi na swoją dość wygórowaną cenę. Samych miejsc do zwiedzania jest naprawdę sporo i z pewnością każdy trafiający do Krakowa turysta znajdzie takie, które uzna za stworzone właśnie dla siebie. 

Kopalnia Soli w WieliczceWarto wspomnieć choćby o Kopalni Soli w Wieliczce, popularnym sanktuarium maryjnym na Jasnej Górze w Częstochowie oraz byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Warto zwrócić uwagę również na piękno tutejszej przyrody, o czym można się przekonać choćby odwiedzając Ojcowski Park Narodowy. Nie powinno być to przedsięwzięcie skomplikowane, znajduje się on bowiem już 18 kilometrów od centrum Krakowa.

Szukając pomysłów na jednodniową wycieczkę nie można nie wspomnieć o Zakopanem. Miasto jest oddalone o 105 kilometrów od Krakowa i nie na darmo określane jest mianem zimowej stolicy Polski. Co wcale nie mniej istotne, ma wiele do zaoferowania nie tylko zimą, ale również latem.


Autor

Waldemar Falkowski

redaktor elmaninox.pl

To może Cię zainteresować